Hotel Due Mari - Rimini, Itálie

Zajímavé a užitečné informace, které jsem potřeboval, hledal, našel a teď se s vámi o ně chci podělit.
Doufám, že zde publikované informace budou užitečné i pro vás.
Pokud nejsou tyto informace dostačující, můžete zkusit některý z níže uvedených odkazů na stejná a podobná témata.

Ubytování v hotelu Due Maru v Rimini - zkušenosti

Hotel Due Mari jsem navštívil začátkem července. Tento 4 hvězdičkový hotel je na poměrně rušné ulici v části Miramare asi 3km jihovýchodně od centra Rimini. Vzdálenost k moři je 200m. Parkovat se dá přímo u hotelu na poměrně malém parkovišti zdarma, nebo na druhém také malém ale hlídaném parkovišti za poplatek. Parkoviště je hlídané kamerou z recepce. Parkoviště bývají plná, ale parkovat bez problémů se dá i přímo na ulici před hotelem. Na druhé straně ulice.

Hotel
    Vlastní hotel Due Mari je komfortní, zrekonstruovaný a plně klimatizovaný. Personál celkem ochotný. V hotelu dva výtahy. U hotelu vlastní bazén hlídaný plavčíkem, okolo bazénu lehátka. Za bazén ani lehátka se neplatí žádné poplatky. U bazénu k dispozici také zdarma menší kruhová vířivka. Bazén je v provozu 9 - 13 a 15:30 - 19 hod.

Pokoj a ubytování
    Pokoj byl hezký dvoulůžkový ve třetím patře s okny směrem k Rimini. Z malého balkónku byl boční výhled na moře. Na balkoně dvě umělohnotné zahradní židle a sušák na prádlo. Provoz z ulice nijak zvlášť nerušil. Nerušil ani letecký provoz z jen pár set metrů vzdáleného letiště Rimini Federico Fellini. Letecký provoz nebyl slyšet vůbec. V koupelně sprchový kout, záchod, umývadlo a bidet. K vybavení pokoje dále patřila televize, malá lednička, rádio, trezor na číselný kód a vestavěná skříň s poměrně slušným úložným prostorem (vše bez dalších poplatků). Klimatizace v hotelu je centrální s rozvodem studeného vzduchu do pokojů. Regulace teploty bez problémů a dá se udržovat trvale i teplota pod 22 stupňů. Hlukem klimatizace nerušila.

Internet
    V celém hotelu Due Mari je bezdrátové připojení internetu (WiFi). To je ale za poplatek 10 Euro za týden nebo 3 Euro za den. Přístupové jméno a heslo je možné po zaplacení poplatku získat v recepci.

Strava
    Snídaně formou bufetu. Poměrně velký výběr jídla i nápojů. Obědy a večeře jsou formou výběru z menu. Každý večer si vyberete z nabídky na další den. Vybraná jídla na další den se označí v nabídce, která je u večeře na každém stole k dispozici. Jídla v nabídce jsou uvedena italsky, anglicky, německy a rusky. Pokud si musíte platit nápoje zvlášť, tak jsou poměrně drahé - minerálka 3 Euro, víno 6 Euro. Mimo menu je k večeři volně k dispozici i jakýsi salátový bufet, pečivo a volný výběr zákusků. Jídlo bylo typicky italské a dobré a bylo ho dost. Snídaně 7:30 až 10:00, oběd 13:00 až 14:00, večeře 19:30 až 21:00.

Pláž a moře
    Pláž je písčitá s velmi pozvolným vstupem do moře. Vhodné pro děti. Pláž poměrně čistá, moře taky. V této oblasti je téměř celá pláž vyhrazena pro návštěvníky, kteří používají pronájem napevno zde umístěných slunečníků a k nim patřících dvou lehátek. V místech, kde jsou tyto slunečníky umístěny a to je téměř všude, je zakázáno volné ležení na pláži. Dají se ale najít místa, kde slunečníky nejsou a tam je samozřejmě možné používat vlastní slunečníky a lehátka. Jedno takové veliké místo je cca 50m po pláži vpravo. Pronájem slunečníků a lehátek je poměrně drahý (16 Euro na den za 2 lehátka a slunečník, nebo 85 Euro za týden). Na pláži je poměrně hodně možností občerstvení (pica od 4.8 Euro). Pláž hlídají plavčíci a dají se zde také půjčit šlapadla a kanoe.

Okolí
    V okolí hotelu mnoho restaurací, barů, pizzerií i obchodů. V Rimini delfinárium, kam je možné dojet autem, autobusem, nebo lodí. San Marino je nedaleko, proto je možné tam podniknout výlet autem nebo autobusem. Přímo před hotelem je zastávka místní autobusové a trolejbusové dopravy. Přímo u hotelu je také benzínová čerpací stanice a kemping.

Související odkazy:
-->  Hotel Due Mari - Rimini
-->  Mapa s polohou hotelu

Vyhledat na internetu:
Custom Search

Výber z dalších užitečných informací, která jsou také zpracována:
-->  Neoprávněné užití fotografie
-->  Konfigurace OpenVPN serveru jako gateway do internetu
-->  Elektronická cigareta
-->  Finance - jak ušetřit peníze

 Typ na ubytování ve Francii:
Ubytování ve Francii - Val Thorens
Ubytování v apartmánu ve Francii:
Francie, Alpy, Val Thorens
Popis ubytování: 2-pokojový byt 28 m2 ve 3. patře: obývací pokoj/jídelna, TV (plochá obrazovka). 1x pokoj s posuvnými dveřmi, 2x lůžko. Kabina, 1 x 2 lůžka nad sebou. Kuchyňský kout (4 plotýnky, trouba, myčka). Koupelna, WC zvlášť. E-topení. Balkon, jižní orientace. Pěkný, na sjezdovku.
Popis domu: Rezidence 'L'Orsiere'. V centru obce Val Thorens, v obci, klidná poloha, přímo u sjezdovek. V domě: výtah, lyžárna. Obchod, obchodní centrum 50 m. Lyžařské centrum 50 m. Pozor prosím: V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu.
Více informací a rezervace ...