Elektronická cigareta

Zajímavé a užitečné informace, které jsem potřeboval, hledal, našel a teď se s vámi o ně chci podělit.
Doufám, že zde publikované informace budou užitečné i pro vás.
Pokud nejsou tyto informace dostačující, můžete zkusit některý z níže uvedených odkazů na stejná a podobná témata.

Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou - jak jsem chtěl přestat kouřit

Po mnoha letech kouření jsem se rozhodl že vyzkouším jestli by se nedaly vyměnit normální cigarety za novinku zvakou elektronická cigareta. Přes to, že kouřím sice ne mnoho cigaret denně, ale už dost dlouho. Nevytvořila se u mne závislost na nikotinu, ale spíše závislost na procesu kouření. Nemusím kouřit třeba několik dní, ale musím si zapálit pokud pracuju u počítače, nebo popíjím v hospodě. Zkusil jsem tedy elektronickou cigaretu a tady jsou mé zkušenosti.

    Elektronická cigareta je zařízení o velikosti srovnatelné s klasickými cigaretami, ale výrazně těžší. Uvnitř je schovaná malá dobíjecí baterie. Ta napájí malé žhavící tělísko, které vytváří kouř z tekutiny, která se do cigarety doplňuje kapátkem z dodané lakvičky. Celé to řídí elektronika, která detekuje pokud z cigarety popotáhnete. Zhavící tělísko (odborně atomizér) vytvoří kouř, který vdechujete. Není to vlastně kouř, ale pouze pára z náplně. Podle úrovně závislosti na nikotinu se dodávají tekutiny s různým obsahem nikotinu. Podle vaší chuti se zase dodávají tekutiny s různými příchtěmi. K cigaretě je dodáván adaptér do elektrické zásuvky, který zajistí dobíjení baterie v cigaretě. Cigareta má dokonce na svém konci světýlko, které má vzbuzovat dojem rožhaveného konce, pokud z cigarety popotáhnete.

    Nikde jsem sice nedokázal dohledat z čeho je tekutina, která se do elektronické cigarety doplňuje, vyrobena. Nejspíš ale určitě neobsahuje tolik škodlivých a karcinogenních látek jako cigaretový tabák a dehet neobsahuje určitě. Z tohoto pohledu je jistě lepší kouřit elektronickou cigaretu než cigaretu klasickou. Pokud jde o uspokojení z dodávaného nikotinu, tak to jsem nemohl posoudit, protože jsem si pořídil tekutinu bez obsahu nikotinu - mé tělo ho nepotřebuje. Pro mé uspokojení z kouření ale potřebuju aby elektronická cigareta kouřila a chutnala. To je ale můj největší problém. Elektronická cigareta mě v tomto ohledu dost zklamala. Přes to, že prodejní cena se pohybovala nad hranicí 1800 Kč, nesplnila cigareta mé očekávání a potřeby. Když popotáhnu z cigarety potřebuju cítit, že vdechuju kouř, musím ho cítit v ústech a na jazyku. Kouř z elektronické cigarety je ale málo výrazný a mě v tomto ohledu neuspokojuje - snad jen první dvě až tři popotáhnutí po plném nabití baterie je trochu cítit, ale pak je kouře už málo a není dost výrazný aby mé potřeby uspokojil. Protože nepotřebuji inhalátor nikotinu, kterým by elektronická cigareta mohla bezesporu být, tak jsem ji bohužel musel odložit a vrátit se k asi mnohem nezdravější klasické cigaretě, která ale moje potřeby uspokojí.

    Pokud by se podařilo vyrobit takovou el. cigaretu, která by náležitě dýmala a já pak cítil to uspokojení z vdechnutého kouře - třeba bez nikotinu a hlavně méně nebezpečného než je ten tabákový, tak bych se k elektronické cigaretě určitě rád vrátil.


Vyhledat na internetu:
Custom Search

Výber z dalších užitečných informací, která jsou také zpracována:
-->  Dořešíme proxy servery, routery a dynamickou IP adresu.
-->  Konfigurace OpenVPN serveru jako gateway do internetu
-->  Obsah nové autolékárničky
-->  Hrad Kokořín - okolí a ubytování

 Typ na dovolenou v Rakousku:
Dovolená v Rakousku - Mayrhofen Zillertal
Ubytování v apartmánu v Rakousku:
Rakousko, Tyrolsko, Mayrhofen Zillertal
Popis ubytování: 4-pokojový byt 80 m2, v patře, útulné zařízení: vstup. 1x pokoj s dvoulůžkem, sprcha/WC. Vstup na balkon. 1x pokoj, 1x lůžko, 1x dvoulůžko a umyvadlo. Vstup na balkon. 1x pokoj, 1x lůžko a umyvadlo. Vstup na balkon. Obytná kuchyně (4 plotýnky, trouba, mikrovlnka, mraznička), jídelní kout a TV-satelit. Vstup na balkon. Koupelna, WC zvlášť. Velký balkon. Zahradní nábytek. Velmi pěkný výhled na hory a na krajinu.
Popis domu: Lyžování je vzhledem k blízkosti ledovce Hintertuxer možné celoročně, zdarma lyžařský bus je v provozu od října. Útulný bytový dům. Ve čtvrti Hochsteg 2.5 km od centra Mayrhofen, na kraji obce, klidná, slunná poloha ve svahu. Společné: pozemek, zahrada, louka k odpočinku. Terasa, zahradní nábytek, gril, dětské hřiště. V domě: pokoj se hrami, lyžárna, ústřední topení. Parkovací místo u domu. Potraviny 1.5 km, restaurace 1.5 km, autobusová zastávka 700 m, koupaliště 3 km, krytý bazén 3 km. Tenis 3 km, visutá lanovka 3 km, vlek 3 km, zastávka ski-busu 10 m, lyžařská škola 3 km, běžkařské stopy 200 m, kluziště 3 km. Pozor prosím: V tomto domě se nacházejí ještě další byty k pronájmu.
Více informací a rezervace ...