Elektronická cigareta

Zajímavé a užitečné informace, které jsem potřeboval, hledal, našel a teď se s vámi o ně chci podělit.
Doufám, že zde publikované informace budou užitečné i pro vás.
Pokud nejsou tyto informace dostačující, můžete zkusit některý z níže uvedených odkazů na stejná a podobná témata.

Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou - jak jsem chtěl přestat kouřit

Po mnoha letech kouření jsem se rozhodl že vyzkouším jestli by se nedaly vyměnit normální cigarety za novinku zvakou elektronická cigareta. Přes to, že kouřím sice ne mnoho cigaret denně, ale už dost dlouho. Nevytvořila se u mne závislost na nikotinu, ale spíše závislost na procesu kouření. Nemusím kouřit třeba několik dní, ale musím si zapálit pokud pracuju u počítače, nebo popíjím v hospodě. Zkusil jsem tedy elektronickou cigaretu a tady jsou mé zkušenosti.

    Elektronická cigareta je zařízení o velikosti srovnatelné s klasickými cigaretami, ale výrazně těžší. Uvnitř je schovaná malá dobíjecí baterie. Ta napájí malé žhavící tělísko, které vytváří kouř z tekutiny, která se do cigarety doplňuje kapátkem z dodané lakvičky. Celé to řídí elektronika, která detekuje pokud z cigarety popotáhnete. Zhavící tělísko (odborně atomizér) vytvoří kouř, který vdechujete. Není to vlastně kouř, ale pouze pára z náplně. Podle úrovně závislosti na nikotinu se dodávají tekutiny s různým obsahem nikotinu. Podle vaší chuti se zase dodávají tekutiny s různými příchtěmi. K cigaretě je dodáván adaptér do elektrické zásuvky, který zajistí dobíjení baterie v cigaretě. Cigareta má dokonce na svém konci světýlko, které má vzbuzovat dojem rožhaveného konce, pokud z cigarety popotáhnete.

    Nikde jsem sice nedokázal dohledat z čeho je tekutina, která se do elektronické cigarety doplňuje, vyrobena. Nejspíš ale určitě neobsahuje tolik škodlivých a karcinogenních látek jako cigaretový tabák a dehet neobsahuje určitě. Z tohoto pohledu je jistě lepší kouřit elektronickou cigaretu než cigaretu klasickou. Pokud jde o uspokojení z dodávaného nikotinu, tak to jsem nemohl posoudit, protože jsem si pořídil tekutinu bez obsahu nikotinu - mé tělo ho nepotřebuje. Pro mé uspokojení z kouření ale potřebuju aby elektronická cigareta kouřila a chutnala. To je ale můj největší problém. Elektronická cigareta mě v tomto ohledu dost zklamala. Přes to, že prodejní cena se pohybovala nad hranicí 1800 Kč, nesplnila cigareta mé očekávání a potřeby. Když popotáhnu z cigarety potřebuju cítit, že vdechuju kouř, musím ho cítit v ústech a na jazyku. Kouř z elektronické cigarety je ale málo výrazný a mě v tomto ohledu neuspokojuje - snad jen první dvě až tři popotáhnutí po plném nabití baterie je trochu cítit, ale pak je kouře už málo a není dost výrazný aby mé potřeby uspokojil. Protože nepotřebuji inhalátor nikotinu, kterým by elektronická cigareta mohla bezesporu být, tak jsem ji bohužel musel odložit a vrátit se k asi mnohem nezdravější klasické cigaretě, která ale moje potřeby uspokojí.

    Pokud by se podařilo vyrobit takovou el. cigaretu, která by náležitě dýmala a já pak cítil to uspokojení z vdechnutého kouře - třeba bez nikotinu a hlavně méně nebezpečného než je ten tabákový, tak bych se k elektronické cigaretě určitě rád vrátil.


Vyhledat na internetu:
Custom Search

Výber z dalších užitečných informací, která jsou také zpracována:
-->  Půjčky a rizika půjček
-->  Nebezpečí na internetu
-->  Vytvoření certifikátů OpenVPN ve Windows
-->  Obsah nové autolékárničky

 Typ na ubytování v Belgii:
Ubytování v Belgii - Stavelot
Ubytování v apartmánu v Belgii:
Belgie, Valonsko, Stavelot
Popis ubytování: 'Calinou', 3-pokojová vila 120 m2, v přízemí, prostorné, komfortní a útulné zařízení: vstup. Obývací pokoj/jídelna, TV, rádio, stereo přehrávač a DVD. Vstup na zahradu, na terasu. 1x pokoj, 2x lůžko a sprcha. 1x pokoj, 1x francouzské lůžko. Kuchyně (4 plotýnky, trouba, myčka, mikrovlnka, mraznička). Koupelna, koupelna/WC. Velká terasa, velká zahrada, trávník. Zahradní nábytek, gril. Nádherný výhled do zahrady. Pozor prosím: nekuřácký byt.
Popis domu: Dům na vyvýšenině Stavelot (450 m n.m.). Centrum 2 km. Ústřední topení. V garáži k dispozici společná pračka a mraznička. 1. patro je uzavřené a bývá čas od času obýváno majitelem pěkná, stylová, komfortní vila 'Calinou'. Mimo obec, 2 km od centra Stavelot, klidná, slunná poloha, přímo u lesa, ve slepé ulici. Společné: pěkná, udržovaná zahrada zahrada 1'200 m2 s trávníkem 1'000 m2. K dispozici pouze pro Vás: terasa (25 m2), zahradní nábytek. V domě: Wireless LAN [WLAN], ústřední topení. Společné garáže u domu. Potraviny 2 km, restaurace 2 km, autobusová zastávka 1 km, koupaliště 2 km, krytý bazén 10 km. Golfové hřiště 20 km, tenis 2 km. Atrakce v blízkosti: Circuit Spa-Francorchamps 3 km, Thermen van Spa 19 km, Museum Ardennenoffensief in La Gleize 10 km. Při pří- a odjezdu mimo tento termín musí být o tomto bezpodmínečně včas informován držitel klíčů!
Více informací a rezervace ...