Elektronická cigareta

Zajímavé a užitečné informace, které jsem potřeboval, hledal, našel a teď se s vámi o ně chci podělit.
Doufám, že zde publikované informace budou užitečné i pro vás.
Pokud nejsou tyto informace dostačující, můžete zkusit některý z níže uvedených odkazů na stejná a podobná témata.

Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou - jak jsem chtěl přestat kouřit

Po mnoha letech kouření jsem se rozhodl že vyzkouším jestli by se nedaly vyměnit normální cigarety za novinku zvakou elektronická cigareta. Přes to, že kouřím sice ne mnoho cigaret denně, ale už dost dlouho. Nevytvořila se u mne závislost na nikotinu, ale spíše závislost na procesu kouření. Nemusím kouřit třeba několik dní, ale musím si zapálit pokud pracuju u počítače, nebo popíjím v hospodě. Zkusil jsem tedy elektronickou cigaretu a tady jsou mé zkušenosti.

    Elektronická cigareta je zařízení o velikosti srovnatelné s klasickými cigaretami, ale výrazně těžší. Uvnitř je schovaná malá dobíjecí baterie. Ta napájí malé žhavící tělísko, které vytváří kouř z tekutiny, která se do cigarety doplňuje kapátkem z dodané lakvičky. Celé to řídí elektronika, která detekuje pokud z cigarety popotáhnete. Zhavící tělísko (odborně atomizér) vytvoří kouř, který vdechujete. Není to vlastně kouř, ale pouze pára z náplně. Podle úrovně závislosti na nikotinu se dodávají tekutiny s různým obsahem nikotinu. Podle vaší chuti se zase dodávají tekutiny s různými příchtěmi. K cigaretě je dodáván adaptér do elektrické zásuvky, který zajistí dobíjení baterie v cigaretě. Cigareta má dokonce na svém konci světýlko, které má vzbuzovat dojem rožhaveného konce, pokud z cigarety popotáhnete.

    Nikde jsem sice nedokázal dohledat z čeho je tekutina, která se do elektronické cigarety doplňuje, vyrobena. Nejspíš ale určitě neobsahuje tolik škodlivých a karcinogenních látek jako cigaretový tabák a dehet neobsahuje určitě. Z tohoto pohledu je jistě lepší kouřit elektronickou cigaretu než cigaretu klasickou. Pokud jde o uspokojení z dodávaného nikotinu, tak to jsem nemohl posoudit, protože jsem si pořídil tekutinu bez obsahu nikotinu - mé tělo ho nepotřebuje. Pro mé uspokojení z kouření ale potřebuju aby elektronická cigareta kouřila a chutnala. To je ale můj největší problém. Elektronická cigareta mě v tomto ohledu dost zklamala. Přes to, že prodejní cena se pohybovala nad hranicí 1800 Kč, nesplnila cigareta mé očekávání a potřeby. Když popotáhnu z cigarety potřebuju cítit, že vdechuju kouř, musím ho cítit v ústech a na jazyku. Kouř z elektronické cigarety je ale málo výrazný a mě v tomto ohledu neuspokojuje - snad jen první dvě až tři popotáhnutí po plném nabití baterie je trochu cítit, ale pak je kouře už málo a není dost výrazný aby mé potřeby uspokojil. Protože nepotřebuji inhalátor nikotinu, kterým by elektronická cigareta mohla bezesporu být, tak jsem ji bohužel musel odložit a vrátit se k asi mnohem nezdravější klasické cigaretě, která ale moje potřeby uspokojí.

    Pokud by se podařilo vyrobit takovou el. cigaretu, která by náležitě dýmala a já pak cítil to uspokojení z vdechnutého kouře - třeba bez nikotinu a hlavně méně nebezpečného než je ten tabákový, tak bych se k elektronické cigaretě určitě rád vrátil.


Vyhledat na internetu:
Custom Search

Výber z dalších užitečných informací, která jsou také zpracována:
-->  Půjčky a rizika půjček
-->  Jak vybrat meteostanici
-->  Jak vybrat multimediální centrum
-->  Hotel Due Mari - Rimini, Itálie

 Typ na dovolenou ve Francii:
Dovolená ve Francii - Chamonix
Ubytování v apartmánu ve Francii:
Francie, Alpy, Chamonix
Popis ubytování: 'Batiment C1', 1-pokojový byt 35 m2 ve 1. patře, pěkné zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby (160 cm), TV. Galerie, 1x vysunovací lůžko. Kuchyňský kout (4 plotýnky, mikrovlnka). Koupelna, WC zvlášť. E-topení. Balkon, severovýchodní orientace. Výhled na hory. Parkování (kryté).
Popis domu: Rezidence 'Clos du Savoy'. V obci, 200 m od centra Chamonix. V rekreačním zařízení: výtah, lyžárna. Obchod 100 m, obchodní centrum 300 m, restaurace 100 m, nádraží 700 m. Golfové hřiště 4 km, sportovní centrum 500 m, lyžařské sjezdovky 150 m, zastávka ski-busu 100 m, běžkařské stopy 600 m.
Více informací a rezervace ...