Jak vybrat multimediální centrum

Zajímavé a užitečné informace, které jsem potřeboval, hledal, našel a teď se s vámi o ně chci podělit.
Doufám, že zde publikované informace budou užitečné i pro vás.
Pokud nejsou tyto informace dostačující, můžete zkusit některý z níže uvedených odkazů na stejná a podobná témata.

Jak vybrat multimediální centrum - osobní zkušenosti

Na otázku jak vybrat multimediální centrum (přehrávač k televizi) je poměrně složité jednoduše odpovědět. Obecně poradit skutečně nedovedu, ale mohu popsat jak jsem při výběru postupoval já.

    Nejprve je potřeba si ujasnit, co od takového multimediálního přehrávače očekáváme. Dnešní multimediální centra běžně zvládají přehrávání filmů i hudby - v podstatě již není nutné hledat přehrávač, který by přehrál všechny běžné formáty - zvládají to všechny přístroje - kromě těch extrémě levných. Nedoporučuji nákup multimediálního centra za cenu pod cca 1500 Kč - tam již musel výrobce hodně šetřit a někde se to určitě projeví. Těmi nejdůležitějšími požadavky na přehrávač je zcela jistě výkon, ovladatelnost a podpora multimédií.

    Mé požadavky na takové centrum byly asi následující: musí přehrát všechny filmy a hudbu - některá centra neumí přehrávat obrazy DVD nebo z DVD souborů nezvládnou menu DVD filmu. Musí být síťové - nechci přehrávat filmy po síti, ale chci z počítače snadno do centra filmy a hudbu kopírovat. S tím souvisí i další požadavek - pevný disk. Původně jsem chtěl jednoznačně přístroj s pevným diskem, ale po dalším zkoumání parametrů jsem zjistil, že není problém ani s přehráváním z disku připojeného přes USB 2.0. Dostatečný výkon při přehrávání splňovaly multimediální centra v cenové relaci tak asi nad 2000 Kč - nechci aby mi obraz u náročnějších filmů při přehrávání kostičkoval nebo se zasekával. Protože mám poměrně rychlé připojení k internetu preferoval jsem centra, která zvládají i pracovat s internetem - například přehrávat filmy z archivu českých televizí a videa z YouTube.

Postupně jsem probral větší množství multimediálních center a zde jsou důvody proč jsem je nevybral. Jsou to často jen moje suběktivní důvody - nemusíte s nimi samozřejmě souhlasit. Je to jakési porovnání multimediálních center z klediska jejich nedostatků.
Asus O!Play Mini - nemá LAN ani HDD
Asus O!Play HD2 - seznam souborů není abecedně, obtížně se v něm hledá, velmi poruchový
Acer Aspire RevoView RV100 - vyšší cena
IOMEGA ScreenPlay TV Link MX - nenašel jsem na internetu dostatek informací
EMGETON GURU5 - špatné ohlasy majitelů tohoto přístroje v internetových diskuzích
PHILIPS HMP5000 - nenašel jsem na internetu dostatek informací
eGreat EG-M34A - už se neprodává
eGreat EG-R6A - špatný na síti, zahřívá se
eGreat R200-II - nejsou abecedně setříděné soubory
DUNE HD TV 101 - nemá kompozitní výstup - mám televizi bez HDMI vstupu
Eaget M6 - nepřesvědčily mě recenze na AVmania, hlučný ventilátor
EAGET M7 - významné zápory jsem nenašel, ale za podobnou cenu jsem našel lepší centrum
WD TV Live - neumí přehrát DVD s nabídkou, menu v přístroji je jen anglicky
Xtreamer Ultra - moc drahý a nemá kompozitní výstup
Poccorn Hour A200 - moc drahý

    A teď které multimediální centrum jsem vybral a proč. V podstatě mě na 100% neuspokojil žádný multimediální přehrávač ale vybral jsem:
multimediální přehrávač eGreat EG-R200PRO II
Taková moje malá recenze eGreat EG-R200PRO II - ale nedostatky jsem zatím nenašel. Přístroj byl na úplné horní cenové hranici kterou jsem si pro nákup stanovil - koupil jsem ho za 2923 Kč (listopad 2011). Na internetu je velká česká komunita, která zajišťuje i pravidelný upgrade firmware přístroje - je to vlastně celý další nádstavbový software přizpůsobený a vyvíjený českými vývojáři pro české uživatele - je velmi pravděpodobné, že jakákoli chyba firmware bude rychle odstraněna. Bez upgrade firmware je přístroj o třídu horší v ovladatelnosti a využití českého internetu (českých televizí a jejich archivů). Toto centrum je dodáváno bez pevného disku ale se šuplíkem, do kterého lze vlastní 3,5" SATA HDD snadno vložit. Pokud jde o síťové připojení, tak kromě LAN rozhraní s maximální přenosovou rychlostí 1000 Mbit/s má i vestavěnou Wi-Fi kartu splňující standard bezdrátových sítích 802.11n. Přístroj má vzadu 2 externí entény, které asi přispějí k dobrému výkony WiFi. Přístroj přehraje vše co jsem si dokázal představit a bez kostičkování a trhání. Zvládá české titulky interní i z externích souborů. Zvládá přehrávání ISO obrazu DVD i DVD souborů a to včetně nabídek. Dá se přes 2x USB 2.0 připojit externí DVD/Blu-Ray mechanika nebo externí pený disk. Má speciální konektor Bare SATA pro připojení externího 2,5/3,5" pevného disku nebo DVD a Blu-ray mechaniky bez nutnosti zvláštního napájení. Oproti většině multimediálních center se vyznačuje odolným hliníkovým tělem. Video přehraje v plném HD rozlišení 1080p přes HDMI výstup ve verzi 1.3. Toto rozhraní podporuje audio tok vysoké kvality DTS-HD Master Audio pro zajištění čisté reprodukce v konfiguraci až 7.1. Pro odesílání zvukové informace v digitální kvalitě např. do AV přijímače je zde dvojice S/PDIF konektorů (koaxiální i optický). Potěšila i podpora bezeztrátového hudebního formátu FLAC. Bezproblémové přehrávání kompresních formátů včetně MP3 a WMA. Přístroj je tichý, větráček není slyšet.

1.12.2011

Související odkazy:
-->  Egreat technology CO.,LTD
-->  eGreat R200-II PLUS popis

Vyhledat na internetu:
Custom Search

Výber z dalších užitečných informací, která jsou také zpracována:
-->  Nebezpečí na internetu
-->  Obsah nové autolékárničky
-->  OpenVPN - řešení jak se dostat na blokované internetové stánky
-->  Instalace OpenVPN jako zabezpečený tunel do internetu (client - server)

 Typ na apartmány v Rakousku:
Ubytování v Rakousku - Klippitztörl Lavanttal
Ubytování v rekreačním domě v Rakousku:
Rakousko, Korutany, Klippitztörl Lavanttal
Popis ubytování: 3-pokojová polovina dvojdomku 55 m2 na 2 podlažích, částéčně zkosená, vkusné a útulné zařízení: obývací pokoj/jídelna, 1x pohovka pro 2 osoby, jídelní stůl, TV-satelit, rádio a CD. Kuchyňský kout (2 plotýnky, myčka, mikrovlnka). Sprcha/WC. V horním patře: 1x pokoj, 1x lůžko a 1x dvoulůžko. 1x pokoj, 3x lůžko. Terasa. Zahradní nábytek. Pěkný výhled na hory a na les. Dům je příjemně zařízen, s plochou TV. Ryzí romantika chaty: k elektrickému sporáku je navíc k dispozici pec na dřevo s troubou na pečení, která je plně funkční s jednoduchou obsluhou. Dřevo je k dispozici. Na požádání je možná dětská postýlka.
Popis domu: Bad St Leonhard: V lyžařské a rekreační oblasti 'Klippitztörl' v nadmořské výšce 1520 m leží tento útuln dvojdomek 2-podlažní, rok výstavby 2007. Přímo u lesa, 500 m od sjezdovek. Společné: pozemek. Dětské hřiště (houpačka, pískoviště). V rekreačním zařízení: sauna, ústřední topení, pračka, sušička (společné, extra). Donáška pečiva. Parkovací místo u domu. Potraviny 10 km, restaurace 500 m, krytý bazén 7 km. Tenis, vlek, běžkařské stopy 500 m. Pozor prosím: Fotografie domu je jen příkladem. Sjezd na lyžích od domu. Chata se nachází v soustavě 4 dvojdomků a je vynikajícím výchozím bodem pro lyžaře, běžkaře, pěší turisty, horské cyklisty a další milovníky sportu. Zařízení Vám nabízí využití finské sauny, infračervené sauny a přirozeně také tradiční sauny. Široká nabídka dětských zábavných programů (šplhání, jízda na koni, rybaření, táborák) v červenci a srpnu (zdarma) v alpském hostinci 'Hochegger' (350 m).
Více informací a rezervace ...